>
kalendarz ścienny

Czym jest listwowanie kalendarzy?

Dodano 03.03.2023, Kategoria: Blog, Tagi:

Chociaż biura częściej korzystają z elektronicznych form organizacji czasu, to jednak papierowe kalendarze w dalszym ciągu stanowią ważny i potrzebny element ich wyposażenia. Jednym z rodzajów kalendarzy chętnie wykorzystywanych w firmach są kalendarze listwowe. O tym, jak wyglądają tego rodzaju akcesoria biurowe, przeczytasz w poniższym artykule.

Na czym polega listwowanie kalendarza?

Kalendarze listwowane produkowane są w postaci jednostronnego plakatu o dowolnych rozmiarach, na którego końcach zakładane są listwy. Celem listewek jest zwiększenie wygody użytkowania, ponieważ kalendarz nie roluje się, a podmuchy wiatru wywołane przez przeciąg czy wiatrak nie powinny go unosić. Dzięki listewkom gadżet jest trwały, a jednocześnie łatwo jest go zamontować na ścianie. Dużą zaletą tego rodzaju kalendarzy jest możliwość nadruku dowolnego obrazu, który klient przesyła drukarni, a koszt ich produkcji jest bardzo tani. Do tworzenia nadruków stosuje się nowoczesne technologie, czego efektem są żywe i wyraziste kolory.

Jaki kalendarz listwowany wybrać?

Zajmując się drukowaniem kalendarzy w Bielsku, polecamy szczególnie dwa formaty kalendarza listwowego. Najbardziej popularnym jest format A1 o wymiarach 594 mm x 841 mm. Taka wielkość pozwala na swobodne robienie notatek na plakacie i zakreślanie ważnych dat. Format A1 sprawdza się doskonale w biurach o dużej powierzchni. Drugim najczęściej zamawianym formatem jest A3. Jego wymiary wynoszą 297 mm x 420 mm, dzięki czemu kalendarze te są znacznie bardziej poręczne. Łatwiej jest także wygospodarować na nie przestrzeń na ścianie. Mniejszy format to także większa oszczędność na materiale i wykonaniu, dlatego jest to opcja bardziej budżetowa. Ten rodzaj sprawdzi się w przypadku osób, które nie potrzebują przestrzeni do robienia notatek.