>
magazyn

Co powinna zawierać dobra broszura reklamowa?

Dodano 22.03.2022, Kategoria: Blog, Tagi:

Broszura jest wyrobem poligraficznym o niewielkiej objętości. Służy do przekazywania treści biznesowej i informacyjnej. Ma powyżej 4 stron. Dobrze wykonana broszura powinna być przemyślana. W innym przypadku nie zainteresuje potencjalnego odbiorcy i szybko trafi do kosza. Jest wiele sposobów, by broszura wyróżniała się pośród innych wyrobów poligraficznych tego typu.

Jakie informacje powinna zawierać broszura?

Treść broszury reklamowej powinna być na tyle krótka i zwięzła, aby nie przytłoczyła odbiorcy. Lepiej postawić na lakoniczne, ciekawe hasła niż długi tekst na temat historii i dokonań firmy. Potencjalnego klienta bardziej zainteresują informacje na temat zniżek, promocji, czy innych dotyczących jego potrzeb informacji.

Bardzo ważne jest, aby broszura była skierowana do konkretnego odbiorcy. Ciężko jest zainteresować każdą osobę, nawet jeśli proponowany produkt jest na tyle uniwersalny, że wszyscy mogą go potrzebować. Reklama np. telefonu komórkowego powinna przemawiać innym językiem i formą do młodzieży, a inną do osób w średnim wieku.

Są informacje, których nie może zabraknąć w żadnej broszurze. Jest to adres strony internetowej, dane kontaktowe, nazwa produktu i informacje na jego temat. Zbyt enigmatyczna broszura również nie spełni swojej funkcji, bo odbiorca może jej nie zrozumieć.

Jakie elementy graficzne na broszurze reklamowej są ważne?

Poza częścią informacyjną bardzo ważny jest wygląd broszury. To on jest pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę odbiorcy. Nieciekawie wyglądająca broszura nie skłoni klienta do przyjrzenia się jej i przeczytania treści. Istotne jest to, by broszura była wydrukowana w wysokiej jakości. Wydruk broszur i ulotek w Bielsku można powierzyć naszej drukarni. Oferujemy doskonałej jakości druk offsetowy na różnych formatach.

Drukując broszury, warto zwrócić uwagę na kolor okładki. Powinien wywoływać skojarzenia z oferowanym produktem czy usługą. Kolory oddziałują na człowieka i budzą różne emocje, warto to wykorzystać.

Ważny jest dobór odpowiednich zdjęć i fontów. Dobrze dopasowane elementy graficzne są kluczowe, by broszura była ciekawa w odbiorze, a przez to skuteczna.