>
kalendarz

Jak wybrać technikę drukowania na kalendarzach książkowych?

Dodano 23.01.2022, Kategoria: Blog, Tagi:

Kalendarze papierowe mimo postępu technologicznego wciąż są bardzo popularne. Dla większości ludzi są uzupełnieniem notatek w telefonie, czy na komputerze. Przez firmy często są traktowane jako gadżet reklamowy. Głównym kryterium wyboru techniki drukowania jest ilość potrzebnych egzemplarzy. Dwiema najpopularniejszymi technologiami, jest druk offsetowy i cyfrowy.

W jakich przypadkach wybierać technikę druku offsetowego?

Druk offsetowy jest najczęściej stosowaną techniką w przypadku kalendarzy książkowych. Kalendarze zwykle drukuje się w setkach egzemplarzy, co sprawia, że metoda ta jest najbardziej ekonomicznym wyborem. W przypadku tej technologii im większy nakład tym druk staje się bardziej opłacalny. Wydruki offsetowe cechują się świetną jakością, precyzją wykonania, a także dużą szybkością druku. Kolory odbitek są bardzo intensywne. Druki można wykonywać na różnych rodzajach papieru. W tej technologii drukarskiej wykorzystuje się matryce, które są wykonywane specjalnie do konkretnego projektu. Za wadę można uznać to, że wydruki muszą być identyczne. Niemożliwe jest więc personalizowanie druków.
Nasza firma oferuje druk kalendarzy w Bielsku-Białej w technice offsetowej.

Kiedy najlepszym wyborem jest druk cyfrowy?

Jeśli potrzebna jest niewielka ilość egzemplarzy, wtedy lepszym wyborem jest druk cyfrowy. Małe ilości wydruków w przypadku technologii offsetowej są nieopłacalne ze względu na konieczność przygotowania matrycy. W przypadku druku cyfrowego wydruk jest możliwy już od jednej sztuki. W tej technologii pliki przesyłane są bezpośrednio z komputera. Jeśli w wydrukach istotna jest personalizacja i część lub wszystkie wydruki mają mieć inną treść w którymś miejscu, przy użyciu druku cyfrowego jest to możliwe. W tej metodzie używane są elektrofotograficzne maszyny drukarskie dające bardzo dobrą jakość druku.

W przypadku zarówno druku cyfrowego, jak i offsetowego, możliwe jest dodatkowe uszlachetnienie. W ten sposób można spersonalizować okładkę również w przypadku druku offsetowego.